(Видео) Чиј гол е подобар – Роналдо од 20 метри или Ибрахимовиќ со 180km/h?

Роналдо и Ибрахимовиќ постигнаа фантастични голови на натпреварите кои ги одиграа за своите екипи овој викенд. Вие одлучете чиј гол е поубав. 

Роналдо се врати во голгетерската форма на градското дерби против Атлетико Мадрид. Со прекрасен погодок од слободен удар го матираше Куртоа, а беше и еден од најдобрите фудбалери на теренот во победата на Реал Мадрид од 2-0. 

 

 

Од друга страна, ПСЖ на Златан Ибрахимовиќ запиша нов поаз во француското првенство, но погодокот кој го постигна Ибра повторно може да се смести во категоријата за најубави голови за оваа сезона. Французите велат дека неговата “бомба” против Ница се движела со 180km/h. 
 

Пронајдете не на следниве мрежи: