(Видео) Роналдо се издрибла самиот себе!

Loading...

Кристиано Роналдо постигна фантастичен гол во дербито против Атлетико Мадрид, но направи и еден потег од кој веројатно се засрами. 

Во 64 минута, Роналдо ја прими топката на левата страна. Го нападнаа двајца фудбалери на Алетико, а тој дриблаше, и дриблаше, и дриблаше… додека не се издрибла самиот себе. 

Погледнете за што се работи. 

loading...