Нани и дефинитивно го напушта Манчестер Јунајтед

Португалецот Нани и дефинитивно ќе си оди од Манчестер Јунајтед во зимскиот преоден трансфер-период, а тоа е директно потврдено со клубскиот календар.

Нани веќе подолго време се доведува во прашање околу неговото останување во тимот на Манчестер Јунајтед, откако во текот на летото имаше понуда која не одговараше на неговите финансиски барања.

Нани го налути Фергусон со високите финансиски барања за да го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед, а се чини и дека дефинитивно португалецот го напушта Манчестер Јунајтед.

Директен или индиректен показател и доказ за овие тврдења е и клубскиот календар за наредната година на кој го нема 25-годишниот Португалец.

Пронајдете не на следниве мрежи: