Карим Бензема „ТОП-МЕТА“ на Челзи!!!

Извори од екипата на Челзи за одредени англиски медиуми тврдат дека Радамел Фалкао веќе не е прв избор за ангажман на Фалкао, туку сега прв на списокот желби е напаѓачот на Реал Мадрид, французинот Карим Бензема.

Според тврдењето на некои шпански и англиски медиуми вистинската мета на Челзи е Карим Бензема.

Имено, Роман Абрамович, не смета дека Фалкао вреди 60 милиони евра и нема да влегува во војна со Сити околу Фалкао.

читајте пулс24

Наместо тоа, Челзи има друга цел, тоа е Карим Бензема, кој според некој стил на игра се вклопува во она што го форсира Челзи, иако е нејасно кој е тој стил, со оглед на тоа што не е познато кој би можел да биде тренер во наредната сезона.

Пронајдете не на следниве мрежи: