Цеца нема да присуствува на погребот на својата свекрва

Loading...

Мајката на Аркан почина на 87 годишна возраст, а нејзината снаа Цеца нема да присуствува на погребот поради турнеата во Австралија.

 

Српската пејачка моментално се наоѓа на турнеја во Австралија каде замина во понеделникот.

 

Нејзината свекрва почина во Белград во вторникот.

На погребот ќе присуствуваат родителите на Цеца како и нејзините две деца, внуците на починатата Славка.

Таа ќе биде закопана утре, на семејната гробница во Белград, во која беше закопан и српскиот злосторник во 2000 година. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...