Баерн не е заинтересиран за Снајдер

Иако во медиумите се појави информацијата дека баварците сакаат да го доведат фудбалерот на Интер, а таквата можност ја негираше Јуп Хејнкес.

Холанѓанецот од редовите на екипата на Интер, се наоѓа на излезните врати на својот тим со кој не го продолжи договорот и во кој не добива шанса оваа сезона.

По многуте приказни кои излегоа во јавноста, последнава мораше да ја демантира токму тимот на Баерн Минхен.

„Во таквите шпекулации нема никаква вистина, кога би ги купувале сите фудбалери сме поврзани од страна на медиумите, би имале повеќе играчи од Волфсбург“ со провокација до Волфсбург Хејнкес.

Пронајдете не на следниве мрежи: