Балотели стана татко

Loading...

Познатиот Марио Балотели, центарфорот на  Манчестер Сити стана татко. Неговата девојка Рафаела Фико на свет ја донесе ќерката Пиа.

Мајката и ќерката се во одлична состојба. Пиа се роди во Неапол и тежи 3.700 грама. Близок извор на Балотели изјави дека е многу возбуден и едвај чека да си ја види ќерката. Балотели не присуствуваше на пораѓањето на неговата ќерка но, наскоро ќе замине во Италија каде што ќе го прослави раѓањето.

loading...
Loading...