Роналдињо: Во моментов Меси, во иднина Нејмар

Поранешната ѕвезда на екипата на Барселона верува дека еден ден неговиот млад сонародник со своите игри ќе заблеска повеќе и од Меси и од Роналдо.

32-годишниот Бразилец кој неодамна го продолжи договорот со Атлетико Минеиро на уште година дена, верува дека моментално Меси е најдобар во светот, но дека во иднина фудбалот ќе го одбележи младата ѕвезда на Сантош, Нејмар.

„Кристиано Роналдо е одличен играч, веќе повеќе пати ја испиша историјата на фудбалот, меѓутоа верувам дека Меси е во моментов најдобар на светот“ изјави Роналдињо.

„Обратите внимание на Нејмар, ќе видите дека во иднина тој ќе биде најдобриот играч во светот“ додаде Роналдињо.

Пронајдете не на следниве мрежи: