Псај повикувал на убиство на американците

Престрашени сеАмериканците! Корејскиот рапер Psaj во со големио хит “Gangnam stajl” ја полуде планетата но неговата огромна популарност Америка е доведена во прашање откако американските медиуми открија дека Psaj во 2002. снимил песна “Почитувана Америко” во kojа повикува да се убиваат американските војници па дури и нивните семејства…

Веројатно поради военото присуство на американците во Јужна Кореа кај него се создал отпор кој го преточил во стихови кои гласат: Убивајте ги еб..те Јенкии, кои ги мачат заробените ирачани, убивајте им ги ќерките, мајките,снаите и татковците. Убивајте ги сите полека и мачно…

Ова може да биде посебно проблематично за него, затоа што сега живее во САД и затоа тој побрза да се извини на американскиот народ. Извинувањето содржи зборови на утеха, и молба да го сватат дека тој песната ја напишал во тешка емотивна состојба.

Дали ова извинување ќе биде прифатено не се знае. Ќе видиме како сега американците ќе се однесуваат кон него, после хистеријата со новиот стил на играње.

Подолу слушнете ја песната во која тој повикува на убивање.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: