9 месечни бебиња пливаат и нуркаат иако се уште не знаат да одат – видео

Loading...

Премлади се за да одат, но затоа без проблем го препливуваат 25 метарскиот базен!

Девет месечните близначиња Вилијам и Елени станаа вистинска сензација во Велика Британија. Снимката од нивните “водени лудории” го обиколи светот и ги стопли срцата на многумина.

Нивните родители се многу горди, поседно поради фактот дека децата се родени со царски рез 6 недели пред предвидениот термин.

Талентот на овие бебиња беше откриен пред 2 месеци, кога семејството беше на одмор на Кипар, каде близначињата почнале да пливаат самостојно во водата. 

 

 

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани.

Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...