Што ја одбележа 2012та

Loading...

Несомнено е дека беше тешка година. И како за несреќа, на крајот на оваа тешка година треба да се соочиме со стравот кој ги мачи многумина…крајот на светот и легендарниот датум на Маите – 21.12.2012. 

 

Среќа што Маите повеќе не постојат, бидејќи ако се грешка знаеме каде Американците ќе ги упатеа своите нуклеарки. Но, доволно за крајот на светот, доволно слушнавме, остана само да видиме. Во пресрет на крајот на оваа година, време е да направиме една ретроспектива на тоа што доживеавме.

 

60 години од владеењето на Кралицата Елизабета II

 

Олимписките игри во Лондон

 

Ким Кардашијан го ''фати'' Канје Вест

 

Витни Хјустон почина

 

Грција пред колапс

 

CERN го објави открието за Higgs-boson честичката

 

Феликс Баумгартнер скокна од работ на универзумот

 

Путин повторно владее со Русија

 

И Барак Обама ја освои Америка (повторно)

 

Адел со невиден музички успех

 

Џорџ Клуни уапсен поради политички протести

 

Со огромен успех, заврши сагата за Бетмен

 

Заврши и Twilight опсесијата

 

Потона бродот Коста Конкордија

 

Ураганот Сенди го потопи Њујорк

Се случи Гангам Стајл 

 

И да се надеваме нема да биде крајот на светот

 

loading...