Видео: На Бонучи не му оди „глумата“…

Јувентус славеше на гостувањето кај Палермо со резултат 0-1, но натпреварот ќе биде запаметен и по лошата симулација на Леонардо Бонучи.

Гостите од Торино имаа контра во финишот од натпреварот 3 на 3, Вучиниќ одлично го проигра Бонучи кој се најде сам пред голманот Улкани.  Дефанзивецот на Јувентус се обиде да симулира пенал но не успеа, сидујата Андреа Де Марко не наседна на тој обид за симулирање пенал.

По мечот Никлас Бендтнер на својот Твитер профил напиша „Кој го удри Бонучи?“.

Пронајдете не на следниве мрежи: