ФОТО: Робин Ван Перси го одработи првиот тренинг за Манчестер Јунајтед

Во пресрет на подготовките за почетокот на една од најдобрите фудбалски лиги, како што милува да каже голем дел од јавноста и експертите, по завршувањето на моментално најголемата трансфер сага и најболна за “топџиите”, Робин Ван Перси го одработи првиот тренинг со тимот на “Ѓаволите”.

Во прилог фотографијата:

 

Пронајдете не на следниве мрежи: