Памела Андерсон банкротираше

Loading...

Поранешната плејбој зајачица Памела Андерсон не платила данок за минатата година, иако нејзиното богатство е проценето на 30 милиони долари. Собирачите на данок на оваа 45 годишна актерка ја ставиле на црната листа на славни должници. Канадската актерка, која се прослави со серијата ''Baywatch'' должи околу 500,000 долари. 

За да ги врати што побрзо парите, таа се натпреварува во британското реално шоу ''Танц на мразот''. Странските медиуми пишуваат дека доколку таа не плати до крајот на годината, на Памела и следуваат 4 години затвор.

 

 

loading...