Најслушаните песни на фејсбук за 2012 година

Loading...

Станува збор за песните кои беа највисоко позиционирани на музичките листи за изминатава година ширум целиот свет.

Погледнете кои песни беа најмногу лајкувани, споделувани и слушани на фејсбук.

 

Песните се подредени од 1 до 10 место.

 

Кој од нив ви е омилена?

 

We Are Young – Fun

 

Somebody That I Used To Know – Gotye

 

Call Me Maybe – Carly Rea Jepsen

 

What Makes You Beautiful – One Direction

 

Take Care – Drake & Rihanna

 

Boyfriend – Justin Bieber

 

Home – Phillip Phillips

 

Some Nights – Fun

 

Mercy – Kanye West

 

Payphone – Maroon 5 & Wiz Khalifa

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...