Омилените места на славните

Loading...

Погледнете кои места на планетава земја се омилени на светскиот џет сет. Каде познатите ѕвезди уживаат да ги поминуваат своите слободни моменти.

 

1.Чулу Хилс, Кенија

“Кампи Ја Канзи, Масаи заедницата која се наоѓа на планината Чулу, источна Кенија нуди одлична комбинација на екслузивност и луксуз, за која се грижат и внимателно ја одржуваат локаните жители. “Сакам кога пешачам со трагачите од Масаи наутро на сабајле или кога се качувам во магловитата шума, како нешто многу порзлично”.-Едвард Нортон, актер и член на бордот на Масаи Заедницата.

 

2. Раџастан, Индија

“Во Раџастан, Индија, патувавме навечер со воз од Џаилпур до Џаисамер. Тврдината на градот била изграденa пред 850 години и скоро секоја површина е со камења од песок. Никогаш не сум се почуствувала така отргната од секојдневниот живот како што се чувствував таму. Последната ноќ отидовме во пустината и спиевме на песочните дини a се покривме само со ќебиња. Таа ноќ почувствував голема поврзаност со моите предци.”-Роштем Батманглј, клавијатуристот од викенд на Вампири.

 

3.Долината Напа, Калифорнија

“Долината Напа има одлични ресторани но за мене најдобар дел се локалните настани како игрите со топки, наптревари кои се одржуваат во Кране Парк, Св.Хелена. Можам да држам топка во едната рака и чаша со вино во другата рака и до сега сум се покажал како одличен ”.-Франсис Форд Копола, продуцент.

 

4.Дупката Јексон, Вајоминг

“Обожавам да ловам риба во Вајоминг. Таму најубаво можам да размилувам. (WorldCast Anglers}(https://www.worldcastanglers.com/) На оваа страна имате одлични совети и водич за сите заинтересирани”. –Дејвид Ченг

 

5.Вибер, Швајцарија

“Уште како дете додека растев во Дрезден, си замислував како Алпите се едни од најубавите планини во светот. Сонував како сум ги видел но во тие времиња, пред падот на Берлинскиот Ѕид, не знаевме што се може

да се случи. Но денес не само што имам шанса да ги посетам туку и да пеам во Вербер-едно од мојите најомилени места во светот. Не сум човек кој секогаш бара луксузи но има еден прекрасен хотел тука Ле Шалет д’Адриен кој што мора а го посетите”- Рене Пап,оперски пеач.

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...