Најубавите ракометарки од Европското првенство во Србија

Преовладува општото мислење дека одбојкарките се најубавите жени што се занимаваат со спорт, но овие 10 ракометарки кои имаме шанса да ги гледаме на првенството во Србија ќе ве предомислат.

Уживајте:

 

Сандра Тофт – Данска

 

Ана Хубенгер – Германија

 

Елизабет Пинедо – Шпанија

 

Каролина Неш – Норвешка

 

Катарина Булатовиќ – Црна Гора

 

Клеопатра Дарлу – Франција

 

Мајда Мехмедовиќ – Црна Гора

 

Матилда Босон – Шведска

 

Мирјета Бајрамовска – Македонија

 

Соња Басиќ – Хрватска

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: