Виља – „Б“ опција за Јувентус?

Во своите напори да ги реши проблемите во нападот, италијанскиот шампион има неколку опции околу кои размислува.

Прва мета во јануарскиот преоден трансфер период е секако Дидиер Дрогба со кој се веќе во преговори и официјално започнати.

Сепак, Јуве не отстапува ниту од Љоренте кој ќе биде во јуни слободен играч.

читајте пулс24

Љоренте сепак изјави дека би сакал да се испроба во Англија, а Јувентус има „Б“ опција доколку не се договорат со Љоренте.

Италијанските медиуми пренесуваат дека Јувентус сериозно размислува околу ангажман на Давид Виља, фудбалерот на Барселона.

Пронајдете не на следниве мрежи: