Видеo: Бендтнер на удар на фановите на Јуве

Фановите на Јувентус се гневни на лошите игри на данецот и објавија снимка со неговите „О“ погодоци.

Напаѓачот на Данската фудбалска репрезентација и екипата на Јувентус, Никлас Бендтнер се најде на удар на навивачите на Јувентус со оглед на своите очајни игри кои ги покажува во редовите на италијанскиот првак.

На интернет дури и се појави видео снимка под наслов „Сите голови на Бендтнер за Јувентус“ и тоа во ХД. Иронијата е во тоа што данскиот напаѓач откако стигна во Јувентус не постигна ниту еден гол.

Пронајдете не на следниве мрежи: