Нани се сели во Рома?

Loading...

Рома тргна во акција да во своите редови го доведе Португалецот Нани од екипата на Манчестер Јунајтед.

„Кориере Дело Спорт“ пренесува дека екипата на Рома е во преговори со Нани и Римјаните се надеваат на позитивен исход од овие договори.

Португалскиот крилен напаѓач е на излезни врати од „Олд Трафорд“, а за неговите услуги се заинтересирани уште и Парис Сент Жермен и Арсенал.

Нани дојде во екипата на Манчестер Јунајтед во сезоната 2007, од Спортинг Лисабон и за пет години играње во Јунајтед оствари 131 настап и постигна 25 голови.

За португалскиот национален тим играше 62 меча и 13 пати се запиша во листата на стрелците.

loading...