Леброн Џејмс: Се ми се врти во главата

Најдобриот кошаркар на Оклахома Сити, Кевин Дурант, одаде чест на жртвите од масакрот во основното училиште во Конектикут.

Америка е во шок по последните настани, а покрај на социјалните мрежи, и на самите спортски терени се покажаа и реакциите на бројни спортисти.

Најдобриот кошаркар на денешницата Леброн Џејмс со свој коментар на „Твитер“.

„Настрадаа невини жртви, во мојата глава е голем неред. Децата ми се се, и моите две одат во основно училиште, не можам да замислам дека нешто вакво би им се случило, нешто мора да се направи“ изјави ѕвездата на Мајами Хит.

Пронајдете не на следниве мрежи: