Абидал го засилува Монако

Ерик Абидал е новото засилување за францускиот прволигаш Монако кој во новата сезона ќе биде премногу амбициозен во своите цели.
Абидал сакаше да остане во тимот од Каталонија, но Барселона не му понуди нов договор па така французинот се реши да потпише за Монако.
Искусниот дефанзивец имаше две сериозни операции за кои целиот свет беше во исчекување и од секаде добиваше масовна поддршка.
Со Барселона освои 4 титули како шампион во Шпанија и две во Лигата на Шампионите.Ерик Абидал е новото засилување за францускиот прволигаш Монако кој во новата сезона ќе биде премногу амбициозен во св

Пронајдете не на следниве мрежи: