Адис Јаховиќ: Не е важно дали сум Муслиман или Православен… ЈА САКАМ МАКЕДОНИЈА!

Адис Јаховиќ, „новајлијата“ во нашата национална фудбалска репрезентација на својата официјална фан-страна на Фејсбук пренесе колку е среќен што го облече дресот на нашата репрезентација.
Адис Јаховиќ, „новајлијата“ во нашата национална фудбалска репрезентација на својата официјална фан-страна на Фејсбук пренесе колку е среќен што го облече дресот на нашата репрезентација.
„Живеев за тој ден кога ќе го облечам дресот на кој е грбот на Македонија, мојот сон конечно се оствари да играм за мојата земја, дали сум Муслиман или Православен јас си ја сакам оваа земја каде сум се родил и пораснав, тоа сигурно знам дека никој не може да ми го одземе. Те сакам Македонија“ напиша Јаховиќ.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Адис Јаховиќ, „новајлијата“ во нашата национална фудбалска репрезентација на својата официјална фан-страна на Фејсбук пренесе колку е с

Пронајдете не на следниве мрежи: