Ако ги јадете ОВИЕ работи, НИКОГАШ нема да ослабете!

Loading...

За да не дојдете до искушение, наједноставно е да не ја купувате оваа храна.Газирани пијалоци
Соковите со вештачки шеќери, иако се рекламираат како здрава храна, всушност прават хаос во организмот. Затоа најдобро е да ги одбегнувате. Пијте свежо цедени сокови и многу вода.
Пржена храна
Сите ќе се согласат дека пржената храна е најслатка. Но таа најмногу го зголемува ризикот од дијабетес, дебелеење и срцеви болести.
Маргарин
Содржи хидрогенизирана билна маст што е штетна за целиот организам. Едноставно јадете путер.
Виршли
Веќе е докажано дека се канцерогени. Ако сакате да бидете здрави и слаби, заборавете на месни преработки.Газирани пијалоци
Соковите со вештачки шеќери, иако се рекламираат како здрава храна, всушност прават хаос во организмот.

loading...