Актерите на „Lost“- Некогаш и сега

Loading...

Погледнете како денес изгледаат актерите од тв серијата Lost.Matthew Fox како Jack Shephard

По неколку правни расправии во 2011 и 2012 година, Фокс остана главно надвор од очите на јавноста, освен во улогата како убиец во Alex Cross и падобранец во 2013 во World War Z.

Evangeline Lilly како Kate Austen

Откако заврши Lost, Лили стана мајка и глумеше со Хју Џекман во Reel Steel и со Орландо Блум во The Desolation of Smaug.
 
Josh Holloway како James “Sawyer” Ford

Холвеј се врати на сцената во 2013 со филмот Intelligence, каде што во основа го играше The Six Milion Dollar Man.

 
 Dominic Monaghan како Charlie Pace

Од 2012 година актерот е домаќин на документарецот America’s nature documentary Wild Things with Dominic Monaghan и во 2009 се појави во краткото шоу FlashForward.
Yunjin Kim како Sun-Hwa Kwon

Ким се врати на АВС во 2013 како Карен Ким во Mistresses, која неодамна ја заврши својата втората сезона.

Daniel Dae Kim како Jin-Soo Kwon

 
Ким заглави на Хаваите по завршувањето на „Изгубени“, играјќи улога во серијата Hawaii Five- O во 2012.
Harold Perrineau како Michael Dawson

Перинеу работеше на филмот Zedo Dark Thirty и на телевизија откако заврши „Изгубени.

Malcolm David Kelley како Walt Lloyd

 
Отакако порасна во вистинскиот живот Кели беше исклучен од шоуто, и потоа се префрли на пеење. Заедно со Тони Олер го формираа поп дуеот МКТО.
Ian Somerhalder како Boone Carlyle
 

Сомерхалдер игра веќе во шестата сегона од серијата The Vampire Diaries.

Maggie Grace како Shannon Rutherford

 
Грејс гумеше во Taken во 2008.
Naveen Andrews како Sayid Jarrah

 
Пред улогата во филмот Jafar on Once Upon A Time in Wonderland, се појави и во филмот Princess Diana biopic Diana.
Jorge Garica како Hugo “Hurley” Reyes

 
По улогата во Alcatraz во 2012, се појави заедно со Даниел Ким во Hawaii Five-O во 2013.

Terry O’Quinn како John Locke

 
По „Изгубени“ се појави во Falling Skies и Hawai Five-O.
Emilie de Ravin како Claire Littleton
 

Во 2012 година Равин се врати на тв улогите во серијата Once Upon A Time.

L. Scott Caldwell како Rose Nadler

 
Колдвел се појави како гостин во Southland во 2011, и The Secret Life of the American Teenager воп 2013.
Greg Grunberg како Seth Norris
 

Играше во филмовите Oceanic Flight 815 и Heroes. Исто така се појави и во The Client List во 2012, и Masters of Sex во 2014.
 
 Matthew Fox како Jack Shephard

loading...
Loading...