Актерката ОТВОРЕНО за борбата со ракот: „Мислев дека на мојот живот му дојде крајот“

Од февруари 2015 година, познатата актерка се бори со рак на дојка…Неодамна, актерката од хит серијата „Беверли хилс“, Шенон Доерти, ја избричила главата откако го пребродила првиот циклус на хемотерапија и се забележала на својот Инстаграм.
Таа во една емисија, отворено зборувала за својата борба.
„Многу е тешко. Почнав да размислувам дека ми дојде крајот. Денес повеќе не размислувам на тој начин“, рекла таа.Неодамна, актерката од хит серијата „Беверли хилс“, Шенон Доерти, ја избричила главата откако го пребродила првиот циклус на хемотерапи

Пронајдете не на следниве мрежи: