АЛБАНЦИТЕ СЕ ЗАКАНУВААТ СО СМРТ: „Да ги убиеме Србите и ќе одиме на ЕП“

Навивачите на Шкендија од Тетово, продолжуваат со истакнување на скандалозни транспаренти по одлуката на УЕФА за казните на Србија и Албанија по прекинот на квалификацискиот натпревар за ЕП 2016.Навивачите на Шкендија од Тетово, продолжуваат со истакнување на скандалозни транспаренти по одлуката на УЕФА за казните на Србија и Албанија по прекинот на квалификацискиот натпревар за ЕП 2016.
На првенствениот натпревар од 13. коло на македонската Прва лига, помеѓу Шкендија и Металург, навивачите на домаќинот, познати како “Балисти” истакнаа заканувачки транспарент со порака до првиот човек на УЕФА, Мишел Платини со следнава содржина.

„Драг Платиновиќ, тие ги претепаа нашите играчи и победија, дали ние ќе одиме на ЕП ако ги убиеме на реваншот.“
Претходно, припадниците на навивачката група “Балисти” истакнаа сличен транспарент порачувајќи “дека Србите се канцер на Европа”.
 Навивачите на Шкендија од Тетово, продолжуваат со истакнување на скандалозни транспаренти по одлуката на УЕФА за казните на Србија и Албанија по пр

Пронајдете не на следниве мрежи: