Алегри: Полека, има и реванш!

Loading...

Тренерот на Милан, Масимилијано Алегри, ги смирува страстите по големата победа над Барселона со резултат 2-0 во рамките од првите натпревари од 1/8 од Лигата на Шампионите.
Масимилијано Алегри беше видно мирен по големата победа против Барселона.
„Знаевме што треба да направиме, одигравме одлично во одбраната, очекувавме дека ќе имаат две третини посед на топката. Сепак, не губевме воопшто надеж во себе, одлична победа, сега мораме да мислиме на дербито со Интер“ изјави Алегри по мечот со Барселона.
Во целост го неутрализираа аргентинскиот „бомбардер“ Лионел Меси.
„Го спречивме, но нема да разговарам сега околу тоа, не чека реванш, имаме шанса, ќе биде многу тешко, во тоа не треба никој да се сомнева“ вели тренерот на Милан.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Тренерот на Милан, Масимилијано Алегри, ги смирува страстите по големата победа над Барселона со резултат 2-0 во рамки

loading...