Алкантара: Сакам да играм кај Гвардиола

Младиот и талентиран фудбалер на Барселона, Тиаго Алкантара, проговори околу својата желба каде би сакал да ја продолжи својата кариера, тој е дециден, сака во Баерн Минхен.
Алкантара сепак сака да се пресели во Баерн Минхен, а медиумите пренесуваат дека уште наредната недела трансферот ќе биде официјализиран.
Баерн е подготвен да ја исплати клаузулата за ангажман на Алкантара, но се чини дека отворени се и други опции во однос на реализација на овој трансфер.
„Сакам да играм за Баерн Минхен, кај Пеп Гвардиола“ изјави Алкантара.
„Би го ангажирале доколку можеме, зошто да не, станува збор за квалитетен фудбалер“ вели Гвардиола.Младиот и талентиран фудбалер на Барселона, Тиаго Алкантара, проговори околу својата желба каде би сакал да ја продолж

Пронајдете не на следниве мрежи: