Анабела ја запали сцената на „Макфест“ – во синџири и секси корсет

Loading...

Српската пејачка Анабела Атијас за првпат настапи на македонски фестивал и тоа во дует со штипјанецот Зоран Илиев.„Макфест“ годинава е нешто побогат со странски изведувачи, а Анабела се издвои од нив со провокативен сценски костим изработен од синџири со кои им го помати умот на снимателите и публиката.
Бујните гради и голите тенки нозе, не ги оставија рамнодушни припадниците на посилниот пол, кои веројатно не можеа, а да не гласаат за Анабела и Зоран кои го освоија првото место од првата полуфинална вечер на „Макфест“.

 
За убаво да го покаже својот изглед, згодната српска пејачка го овековечи стајлингот со неколку фотографии кои ги објави на својот Инстаграм.

Во какво жешко издание ќе се појави на финале, останува да видиме.„Макфест“ годинава е нешто побогат со странски изведувачи, а Анабела се издвои од нив со провокативен сценски костим изработен од

loading...