Анџелина Џоли: Ги пробав сите дроги кои постојат, се сечев и имав врска со…

Loading...

Анџелина Џоли поднесе барање за развод од Бред Пит по десет години љубов и две години брак. Иако во едно интервју изјави дека спиела само со четворица, од кои тројца ѝ биле сопрузи, нејзината љубовна историја е многу покомплицирана од четири.Анџелина Џоли, за волја на вистината, пред Бред Пит имаше бурен живот. За магазинот Ок во 2007 година даде многу отворено интервју во кое ги опишува своите врски и с*ксуалноста.-Уште во градинка бев дел од групата ‘Kissy Girls’ (Девојчиња кои се бакнуваат). Мојата с*ксуалност беше изразена уште тогаш, вели актерката.
-Смислив игра во која треба да се бакнувам со момчињата и им оставав „љубовни угризи“. Имав многу неволи.Невиноста ја изгубила на 14 години, а мајка ѝ знаела за тоа.-Кога имав 14 години, имав два избори: да се однесувам неодговорно и да го направам тоа со момче на улица или во мојата соба, додека мајка ми е во соседната, открива Џоли за Космополитен во 2003 г.Во тинејџерските години била фасцинирана од ножеви и почнала со самоповредување.
-Кога влегов во светот на с*ксот, емоциите кои ми ги нудеше не ми беа доволни, веќе не бев девојче, вели за Ок.
-Во момент кога сакав да се почувствувам поврзана со момчето, ќе земев нож и ќе се исечев. И тој ќе ме сечеше. Разменувавме нешто покриени со крв и срцето ми чукаше засилено. Оттогаш кога и да се почувствував во тесно, се сечев. Имам многу лузни. Бев во години кога сакав авантури и сешто ми се случуваше по неколку пива…
До 20 години ги пробала сите дроги кои постоеле тогаш – кокаин, ЛСД, екстази и омилениот хероин.
Вели дека од мрачните денови ја зивлекол првиот сопруг Џони Ли Милер. Се запознале на снимањето на филмот „Хакери“ во 1995 година и подоцна признала дека со него ја имала првата с*ксуална врска со маж по првото момче.
Освен тоа, тој е првиот актер од многуте во нејзиниот живот. Кога се развела од него, влегува во првата истополова врска со моделот и актерка Џени Шимицу, која ја запознала на снимањето на „Фоксфајр“ во 1996.
-Веројатно ќе се венчавме да не се омажев за маж ми, рекла по години, „Се вљубив во неа во истиот момент кога ја видов“.
Но, Шимицу тврди дека имале афера и додека Џоли била во брак со Милер, од кого се разведе во 1999.
Следната година предизвикуваше контроверзи – беше фотографирана како се бакнува со брат ѝ Хејвен на доделувањето на „Златен глобус“, a неколку месеци подоцна кога доби Оскар за најдобра споредна улога во филмот “Girl, Interrupted”, рече: „Сега сум толку вљубена во брат ми“.
Истиот месец заочна врска со Били Боб Тортон, а два месеци подцна се венчаа во Лас Вегас. Се запознале претходната година на снимањето на “Pushing Tin”, во кој Џоли игра млада сопруга на Тортон, која почнува да го изневерува со неговиот ривал, кого го игра Џон Кјузак.
Наводно не биле во врска во текот на снимањето, запто тој бил верен со актерната Лора Дерн, а за Анџелина се шушкало дека е во врска со колегата Томоти Хатон, со кого играше во “Playing God” во 1997 г.
Анџелина и Тортон често беа на насловните страници благодарение на необичното однесување и на тетоважите. Во 2002 објавија дека планираат да посвојат дете од Камбоџа, но се разведоа за три месеци.
-Се се случи ненадејно. Преку ноќ се променивме. Еден ден се погледнавме и сфатовме дека немаме ништо заедничко, вели во едно интервју и додава дека не планира да влегува во нова врска за 7-8 години, но уште во 2005 ѝ се случува Бред Пит.
Велат дека ја започнале врската на снимањето на „Господин и госпоѓа Смит“, додека Пит беше во брак со Џенифер Анистон. Џоли не го прознава тоа, но признава дека се вљубила во негово текот на снимањето.
-Да бидам со оженет човек знаејќи дека татко ми ја изневеруваше мајка ми, тоа не би можела да си го простам, се колне Џоли во интервју за „Тудеј“.Сепак, следната година признаа дека се во врска и дека чекаат бебе.
По седум години и шест деца, објавија свршувачка во април 2012 година, а се венчаа на 23 август 2014.
И покрај тоа што ја поврзуваат со многу колеги таа тврди дека спиела само со четворица, од кои тројца ѝ биле сопрузи.
Сепак, многу поверојатно изгледа она што го каѓува за „Њујорк пост“ во 2004 година дека имала многу врски без обврска со различни мажи.
-Две години бев без маж, а потоа решив да се зближам со некои кои веќе ми беа пријатели. Тоа е зрел начин да бидете во зрела врска.
Никогаш не сум имала с*кс за една ноќ, не можам да бидам во врска која го нарушува моето семејство.Анџелина Џоли, за волја на вистината, пред Бред Пит имаше бурен живот. За магазинот Ок во 2007 година даде многу отворено интервју во кое ги опишув

loading...
Loading...