Анџелина Џоли луто им одговори на хејтерите: Тие се мои деца!

Loading...

Актерката се пресметала на социјалните мрежи со оние кои  ја осудувале поради  посвојување деца. Обожавателите ја поддржале, а приложила фотографија од  својот најстар посвоен син.На Анџелина Џоли  ѝ здодеале китиките  врзани  со посвојување деца и  на Фејсбук се пресметала со оние  кои  ја осудувале.
„Уморна сум од луѓето  кои велат  дека јас не сум негова мајка. Тој  можеби не е биолошки мој, но  тој  е мое дете. Немојте да ме етикетирате како  мајка посвојувачка. Можеби немаме иста боја на очи, нос и  уста, но  тој  е мој  син! Семејството  не се заснова на ДНК, тоа се темели на љубов. Споделете доколку се сложувате“, напишала бесната Анџелина.

Со  тоа пратила силна порака и  на сите родители кои  посвоиле дете. Покрај пораката објавила и  фотографија од  својот најстар син Медокс (14) кого  го посвоила од Камбоџа во 2002 година. Таа и Бред Пит моментално имаат  6 деца- Медокс, Пах (12), Захара (11), Шилоу (10) и  близаците Кнокс и Вивиен (7)На Анџелина Џоли  ѝ здодеале китиките  врзани  со посвојување деца и  на Фејсбук се пресметала со оние  кои  ја осуду

loading...