Апелацискиот суд го потврди домашниот притвор за случајот „Транспортер“

Апелацискиот суд Скопје денеска го потврди решението на кривичниот совет на Одделението за организиран криминал за осомничениот В.Т. кој е дел од предметот на СЈО во јавноста познат како „Транспортер“, а ја одби жалбата на осомничениот  против мерката куќен притвор.Како што информираат од Основниот суд Скопје 1, имено, кривичниот совет на Основен суд Скопје 1  –  Скопје денеска исто така донесе и решение со кое мерката куќен притвор против осомничениот В.Т. се продолжува за 30 дена.Како што информираат од Основниот суд Скопје 1, имено, кривичниот совет на Основен суд Скопје 1  –  Скопје денеска исто така донесе

Пронајдете не на следниве мрежи: