Астрологијата открива зошто се уште сте сингл

Loading...

Што е тоа што прави постојано да се навраќате на вашиот сингл статус? Не дека е невозможно вас некој да ве сака и вие сигурно ќе ја пронајдете таа специјална личност еден ден. Но, секој хороскопски знак има природни карактерни пречки, поради кои остануваме сами подолго време одошто сакаме. Прочитајте дали самите си го попречувате патот кон пронаоѓање на љубовта.Овен
Самобендисаната природа на овенот, свири како сирена на почетокот од љубовната врска и сигнализира дека родените во овој знак знаат да бидат доста напорни. Овните мораат да го смират нивното его и ставот дека тие се секогаш најбитни, како и повремено да постигнуваат компромис со партнерот, доколку сакаат нивната врска да успее.
Бик
Немојте да мислите дека партнерот ќе ви остане лојален доколку престанете да се грижите за вашиот надворешен изглед или ако станете премногу мрзливи и не се трудите да ја распалите романсата. Тврдоглавите бикови исто така имаат тенденција да држат лутина долго време и дозволуваат гневот и бесот да им растат, доколку истата кавга се случува повеќе пати.
Близнаци
Доколку изневерувањето го сметате како најнормална навика во вашите љубовни врски, тогаш веројатно сте типичен близнак. Врската со близнак може да биде многу збунувачка за неговиот или нејзиниот партнер, доколку тој премногу често го менува неговиот карактер од крајност во крајност. Тоа ќе предизвика партнерот/ката да избега од близнакот колку што може побрзо и подалеку.
Повеќе на TZM.MKОвен
Самобендисаната природа на овенот, свири како сирена на поч

loading...
Loading...