Атентат во Косовска Митровица: Убиен Оливер Ивановиќ

Loading...

Оливер Ивановиќ, лидерот на граѓанската иницијатива „Слобода, демократија, правда“ и поранешен кандидат за градоначалник на Косовска Митровица, утрово бил убиен. Според неофицијалните информации, Ивановиќ во болница бил примен во тешка состојба и докторите се обидувале да му го спасат животот, пишува Србија Данас.
За жал, им подлегнал на повредите.
Неофицијално, српските медиуми дознаваат дека во болница бил примен без никакви знаци на живот.
Во овој момент сѐ уште не се знае мотивот за убиството.
Ова не е прв обид за убиство на Ивановиќ. Според неофицијалните информации, Ивановиќ во болница бил примен во тешка состојба и докторите се обидувале да му го спасат животот, пишува Ср

loading...
Loading...