Атланта: Потпишавме со центарот Перо Антиќ од Република Македонија

Атланта на својата официјална фан страна на Фејсбук официјално го претстави своето најново засилување, македонскиот кошаркар Перо Антиќ.„Потпишавме со центарот Перо Антиќ од Република Македонија“ стои во соопштението за своите фанови од страна на НБА тимот Атланта.
Инаку, фан страната на Аталанта на Фејсбук брои цели 330 000 фанови на овој тим.
Македонскиот кошаркар потпишува две годишен договор со НБА тимот и стана првиот Македонец кој ќе настапува во најелитното кошаркарско натпреварување во светот, воедно и најпопуларно.
Перо Антиќ веднаш после целата успешна приказна со НБА, треба да се врати во Европа за да продолжи со подготовките со нашата национална селекција за Европското првенство во Словенија.„Потпишавме со центарот Перо Антиќ од Република Македонија“ стои во соопштението за своите фанови од стран

Пронајдете не на следниве мрежи: