Авион падна во море во Пула- две лица загинаа

Две лица загинаа кога денес авион падна во море во близина на пристаништето Помер во Пула.Несреќата се случила денес, после 15.00 часот во градот Пула, Хрватска. Најверојатно станува збор за туристички авион во кој имало двајца патници. Авионот се распаднал на површината на морето од силината на ударот.
Се уште се трага по настраданите чиј идентитет не е познат, а не се ни знае од каде полетал авионот. Несреќата се случила денес, после 15.00 часот во градот Пула, Хрватска. Најверојатно станува збор за туристички авион во кој имало двајца патници.

Пронајдете не на следниве мрежи: