Авион се сруши врз летен камп, има загинати

Несреќата се случила во кантонот Граубинден на југот на земјата. Засега не се познати повеќе детали за несреќата.Несреќата се случила во кантонот Граубинден на југот на земјата. Засега не се познати повеќе детали за несреќата.Двајца 14-годишници настрадаа откако авион се сруши врз летен камп во Швајцарија, јавува АФП, додавајќи дека загинал и пилотот на малото летало.

Пронајдете не на следниве мрежи: