Авион удри во птица, па избувна оган

Авион на американската компанија Јунајтед Ерлајнс, кој летал од Чикаго до Мајами, мораше да се врати на аеродромот во Чикаго откако птица влета во еден од моторите, кој потоа се запали.Портпаролката на авио-компанијата, Ерин Бренсон го потврди тоа и додаде дека авионот безбедно слетал на меѓународниот аеродром во Чикаго.
Контролата на летање во Чикаго соопшти дека авионот полетал во 7:45 наутро по локално време и дека по полетувањето пилотот пријавил проблем со моторот.
Компанијата го заменила авионот, а на патниците ќе им биде надохнадена оваа непријатност, најави Бенсон.
 Портпаролката на авио-компанијата, Ерин Бренсон го потврди тоа и додаде дека авионот безбедно слетал на меѓународниот аеродром во Чикаго.
К

Пронајдете не на следниве мрежи: