Автомобил се судри со мотор кај Градска болница

Loading...

Едно лице е задржано на лекување во ГОБ „Св. Наум Охридски“ по вчерашната сообраќајна несреќа која се случи околу 21:15 часот на крстосницата кај болницата.Од МВР за Пулс24 потврдија дека во несреќата учествувале автомобил „Сеад Кордоба“ со битолски регистерски ознаки управуван од 28 годишниот Д.К. и мотор „Јамаха“ кој го возел скопјанецот Н.Ѓ. (31).
Во несреќата со полесни повреди се здобил возачот на моторот кој пеш е пренесен во ГОБ „Св. Наум Охридски“ и е задржан на лекување.
На местото на несреќата извршен е полициски увид.Од МВР за Пулс24 потврдија дека во несреќата учествувале автомобил „Сеад Кордоба“ со битолски регистерски ознаки управуван од 28 годишн

loading...