Автомобил удри во жена во Скопје

Во текот на вчерашниот ден во 13 часот и 15 минути во Скопје на улицата „Војвода Васил Чакаларов“, се случила сообраќајна незгода во која 45-годишниот И.А. од селото Буковиќ-скопско управувајќи возило „Опел Астра“ со скопски регистерски ознаки, удрил во 79-годишната С.М. од Скопје.Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош во ГОБ„8-ми Септември“ жената била пуштена на домашно лекување.
Извршен е увид од страна на увидна екипа од СВР-Скопје и се работи на целосно расчистување на случајот.Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош во ГОБ„8-ми Септември“ жената била пуштена на дом

Пронајдете не на следниве мрежи: