Азаренка се повлече од турнирот во Доха

Викторија Азаренка се повлече од ВТА турнирот во Дубаи поради повреда на стапалото.Белоруската тенисерка, која во понеделникот ја загуби првата позиција на ВТА листата, со повредата се здобила минатата недела, на турнирот во Доха, каде во финалето ја победи Серена Вилијамс.„Повредата не е наивна. Жалам што морав да донесам ваква одлука, многу сум разочарана“, рекла Азаренка.Не е познато колку време ќе трае рехабилитацијата и дали Азаренка воопшто ќе настапи на Мастерсот во Индијан Велс.
МакфаксВикторија Азаренка се повлече од ВТА турнирот во Дубаи поради повреда на стапалото.Белоруската тенисерка, која в

Пронајдете не на следниве мрежи: