Бадемово млеко за рамен стомак!

Loading...

Верувале или не, овој напиток делува исто како 100 стомачни, но за разлика од нив, во него ќе уживате додека го правите.Потребно ви е 500 милилитри бадемово млеко, 2 зрели банани, 2 лажици несолен путер, малку бадемово или кокосово масло, 2 лажици кисела павлака и малку морко оревче.
Сите состојки ставете ги во блендер и соединете ги убаво.
Препорачливо е веднаш да се испие, но доколку не можете веднаш да ја консумирате, може да ја чувате во фрижидер максимум 2 часа.
Овој напиток помага во топење на маснотиите, а доколку паралелно вежбате, тој само ќе го засили ефектот на топењето на мастите.Потребно ви е 500 милилитри бадемово млеко, 2 зрели банани, 2 лажици несолен путер, малку бадемово или кокосово масло, 2 лажици кисела павлака и ма

loading...