Баџанакот на Мицковски во прегратка на Заев… за среќна нова де…

Loading...

Бомба ли е, што ли е, ќе си процените сами. Ама баџанакот на Мицко е на прослава со Заев. Можеби е случајност, ама ние не сме склони да веруваме во случајности. Како и да е, до нашата редакција, по наши канали стигна фото од прославата.
Ние секако одамна знаеме дека невестите се од левичарски, да не речеме сдсмовско семејство. Но во тоа не сме се мешале. Не не интересира. Се додека ВМРО е на прав пат. А како што може да се види веќе после ФОЛК ФЕСТ ВАЛАНДОВО партијата е симната од шина…

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...