Балотели се степа со водителот на „X фактор“

Loading...

Балотели се степа со водителот на „Х фактор“.Скандалите продолжуваат да го следат, или тој самиот да ги брка, италијанскиот фудбалер Марио Балотели, а за овој, најновиот пишува и вчерашниот „Ла газета дело спорт“.
По победата над Каљари, напаѓачот на Милан во неделата вечерта во еден ноќен клуб во Милано прво вербално, а потоа и физички се пресметал со познатиот италијански пејач и водител на тамошниот „Икс-фактор“ Франческо Фачинети.Франческо Фачинети.
Во тепачката се приклучиле и братот на Марио, Енок, како и пријателите на Фачинети. И двете италијански ѕвезди седеле на главните сепареа во клубот, а не е познато зошто настанала целата гужва и кој прв почнал со навреди.Петминутното лудило беше прекинато од страна на обезбедувањето на клубот, кое не дозволи никој посериозно да не биде повреден, пишува весникот. Скандалите продолжуваат да го следат, или тој самиот да ги брка, италијанскиот фудбалер Марио Балотели, а за овој, најновиот пишува и вчерашниот &b

loading...
Loading...