Банана диета: Изгубете 2 килограми за само 3 дена

Loading...

Не, секако нема да јадете само банани. Оваа диета е доволно разновидна така што ќе ја следите со леснотија, а можете да ослабете и до 2 килограми за 2 дена. Не е тешко да си дисциплиниран кога станува збор за банана диета, бидејќи исхраната е разновидна, не се јадат само банани туку тие се еден дел од дневното мени. Луѓето кои ја смислиле оваа диета велат дека доколку се пие повеќе вода (не многу ладна туку одржувана на собна температура) и се јаде банани со сигурност се губат килограми без оглед на тоа што друго јадете во меѓувреме во текот на денот.

Оваа диета е делотворна бидејќи бананите го подобруваат варењето, а нивните ензими го забрзуваат метаболизмот.
Тие исто така создаваат чувство на ситост бидејќи содржат т.н. отпорен скроб, вид на јаглени хидрати кои се однесуваат како влакна во гастро-системот.Не е тешко да си дисциплиниран кога станува збор за банана диета, бидејќи исхраната е разновидна, не се јадат само банани туку тие се еден дел од д

loading...
Loading...