Барса заинтересирана за Руни

Екипата на Барселона сериозно е заинтересирана да во своите редови го ангажира фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни.
Според најновите информации кои кружат низ медиумите, уште една трансфер бомба е на повидок, се разбира, тоа во овој момент е само шпекулација, сеуште нема никаква официјална информација околу оваа сторија.
Барселона сака да ја искористи ситуацијата со напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни, и да го придобие во овој трансфер период, пренесува каталонски „Спорт“.
Се вели дека Барселона е подготвена да плати 25 милиони евра и плус да го даде Давид Виља за Вејн Руни.
Каталонски „Спорт“ пренесува дека Алкантара веќе е на пат за Манчестер и дека наскоро би можело трансферот да се официјализира.Екипата на Барселона сериозно е заинтересирана да во своите редови го ангажира фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Вејн

Пронајдете не на следниве мрежи: