Барселона со понуда за Тиаго Силва

Екипата на Барселона е подготвена да одвои 32 милиони евра за ангажман на дефанзивецот на Париз Сент Жермен, бразилецот Тиаго Силва.
Според информациите кои ги пренесуваат медиумите, се вели дека тимот на Барселона е упорен во намерата да ангажира квалитетен дефанзивец и ќе оди до крај со обидот за ангажман на Тиаго Силва.
И дефанзивецот на Барселона, Дани Алвеш со повик до својот сонародник да потпише за Барса.
Инаку, Силва за 42 милиони евра лани премина во ПСЖ од тимот на Милан.Екипата на Барселона е подготвена да одвои 32 милиони евра за ангажман на дефанзивецот на Париз Сент Жермен, бразилецо

Пронајдете не на следниве мрежи: