Бебе џин: Се роди бебе тешко 7,2 килограми!

Loading...

Во Калифорнија се роди бебенце кое тежи неверојатни 7,2 килограми.Андру Џејкоб Сервантес е роден на 16 јануари со царски рез, а со неговата тежина е дефинитивно едно од најтешките бебиња во Калифорнија. 
Мајката Венеса Сервантес за тамошните медиуми изјавила дека не можела да поверува колку тежи нејзиното бебе кога докторите и ја соопштиле информацијата.
Погледнете го видеото.Андру Џејкоб Сервантес е роден на 16 јануари со царски рез, а со неговата тежина е дефинитивно едно од најтешките бебиња во Калифорнија. 

loading...
Loading...