Бејл во петок на „Националната Арена Филип Втори“ во Скопје

Герет Бејл се најде на списокот на селекторот на репрезентацијата на Велс, Крис Колеман, за мечот против Македонија кој ќе се одигра задутре во Скопје.Најскапиот во последниов трансфер период, Герет Бејл, ќе биде дел од својата селекција на квалификациониот дуел со нашата селекција кој ќе се одигра во петок на „Националната Арена Филип Втори“ во Скопје со почеток од 19 часот.
Според информациите, селекторот Колеман сепак, логички и очекувано нема да му даде прилика на Бејл да го одигра целиот натпревар бидејќи новиот играч на Реал Мадрид сеуште не е потполно подготвен.Најскапиот во последниов трансфер период, Герет Бејл, ќе биде дел од својата селекција на квалификациониот дуел со наш

Пронајдете не на следниве мрежи: